⭐️قابل توجه همکاران محترم:⭐️ امکان پلمپ و صادرات کود دی آمونیوم فسفات رازی به طور مستقیم از بندر امام و تحویل در مرز دلخواه از کشورهای همسایه فراهم می باشد.همچنین به شکلی ویژه عرضه کود سولفات آمونیوم کریستال محصول ازبکستان صورت میگیرد.


اطلاعات آموزشی مربوط به شپشک استرالیایی مرکبات

  • PDF
FeaturedMost Hit
+ 4
+ 0

شپشک استرالیائی : Icerya purchasi Maskeli

این حشره به انگلیسی به نام Cottony – cushion scale در حال حاضر در اکثر مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری دنیا وجود دارد .بعلت شرایط مناسب در شمال ایران مدت کمی سراسر باغات مرکبات را آ لوده کرد .
در سال 1312 به دستور احمد حسین عدل یکی از استادان باغبانی به نام پرآلما به فرانسه اعزام شد و از جنوب این کشور تعدادی کفشدوزک Rodalia (Novious ) cardinalis Muls) ) را به ایران انتقال و بلافاصله به منطقه بابل وتنکابن فرستاده شد . این کفشدوزک اولین نمونه موفق در مبارزه بیولوژیک شناخته شده است و شالوده مبارزه بیولوژیک در دنیا بوسیله سوسک مزبور ریخته شد .
دشمن این آفت ( کفشدوزک ) در حدود 110 سال قبل از استرالیا و نیوزلند به نقاط مختلف کالیفرنیا آورده شد و با موفقیت در باغات مرکبات مستقر گردید . در سال 1912 از ایتالیا و سوریه به فلسطین اشغالی و لبنان وارد گردید .
جمعیت کفشدوزک در نتیجه سرمای شدید زمستان وکمبود مواد غذائی اختصاصی ( حشره میزبان ) ممکن است رو به کاهش بگذارد . در سالهای پر برف و با بروز سرمای شدید تلفات کفشدوزکها زیاد خواهد بود و احتمالا ً در سال بعد حشره میزبان آن در باغات طغیان خواهد کرد . لذا برای حفظ نسل و حمایت از این حشره مفید و ازدیاد جمعیت آن باید قبل از آغاز زمستان تعدادی از آنها را جمع آوری و در انسکتاریوم نگهداری وپرورش داد و همچنین از کانونهای طبیعی آن باید حمایت کرد .
بر اساس توصیه آزمایشگاه تحقیقات آفات و بیماریهای گیاهی مازندران برای رها سازی کفشدوزک علیه شپشک استرالیائی برای کانونهای آلوده 20 تا 25 عدد لارو و یا شفیره لازم است .

مشخصات مطلب

  • بازدید: 10548
  • تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ آذر ۱۳۸۹ ساعت ۲۰:۵۱
  • شناسه مطلب: 82

 

آدرس کارخانه : یزد ، اشکذر
کیلومتــــــــر 2 جــــــاده طبس
تلفـن تماس : 
035-32721755
035-32721754
نمابر ( فکس ) : 
035-32721288
تلفن همراه : 
09133511214
09122256000

-------------------------

کلیه حقوق متعلق به شرکت پرنیای کویر یزد می باشد 2009©

طراحی سایت

برچسب های تصادفی کود


شما در این صفحه هستید :